Копитар вкарва два пъти, а Талбот прави 28 спасявания, докато Кингс отбиват Блекхоукс с 5-0
AP News | 2024-03-16 | 05:24:18

ЧИКАГО (AP) — Анзе Копитар вкарва два от четирите гола на Лос Анджелис през първия период, а Кингс победиха Чикаго Блекхоукс с 5- 0 в петък вечер.

Пиер-Люк Дюбоа, Алекс Лафериер и Джордан Спенс имаха гол и асистенция, за да помогнат на Лос Анджелис да се възстанови от загубата с 3-1 в Сейнт Луис в сряда. Кингс затвърдиха третото си място в Тихоокеанската дивизия и място в плейофите на Западната конференция.

Кам Талбот направи 28 спасявания в третото си изключване за сезона и номер 31 в кариерата си.

Копитар, 36-годишният капитан на Кралете, записа своя 19-ти и 20-ти гол след прецизни пасове на 21-годишния Куинтън Байфийлд. Той достигна границата от 20 гола за 13-и път за 18 сезона.

Адриан Кемп направи две асистенции за Лос Анджелис, който е 6-0-2 в последните си осем мача срещу Чикаго, датиращи от ноември 2019 г.

Кралете преследваха вратаря на Чикаго Арвид Содерблом с 3:41 минути до края в първия период, след като се свързаха при четири от 14 удара. Петр Мразек освободи и блокира 22 от 23 изстрела.

Последният Блекхоукс беше изтрит за 10-и път, след като спечели два поредни мача само за втори път този сезон. Чикаго вкара 14 гола в поредните победи.

Дюбоа игра в своя мач 500. Спенс, защитник, вкара първия си гол този сезон от 55 мача.

Потенциалът на Блекхоукс Ландън Слагърт игра в първия си професионален мач. 21-годишният нападател бе избран в третия кръг на драфта за 2020 г.

Кралете се свързаха три пъти в рамките на малко под пет минути в началото на първия период.

Дюбоа вкара своя 15-и гол 3:10 в мача, възползвайки се от възможност за силна игра. Широкият удар на Спенс от прореза се отби в таблата и Дюбоа вкара шайбата от левия кръг под остър ъгъл.

Лафериер получи своя 10-ти в 5:33 при отклонение във въздуха на Мат Рой карайте от горната част на десния кръг.

Копитар направи 3-0 в 8:03, стреляйки в широко отворена мрежа от десния кръг, след като взе паса на Байфийлд отляво. И фийдът, и Копитар избягаха от новобранците от Чикаго Конър Бедард и Кевин Корчински.

Копитар вкара отново при 14:09, този път от левия край на гънката, след като Байфийлд го достигна със страхотен пас от бекхенд от десния кръг.

Спенс направи 5-0 при 2 :31 от третия, когато ударът му от остър ъгъл попадна в Мразек и се промъкна.

Талбот направи едно от малкото си трудни спасявания при отклоняване от упор на Джейсън Дикинсън 3 минути преди края на второто.